Bod G nalezen
394
Na světe je stále mnoho pokladů, které čekají na své objevení a spousta záhad čekajících na svá objasnění. Třeba bájné Eldorádo. Tvrdí se, že objev ženského bodu G je pořádné Eldorádo...Existenci bodu G lze směle nazvat pokladem i záhadou.
Roky výzkumů, diskusí a dohadů se nejspíše blíží ke svému konci. Umístění legendárního bodu G (jméno získal po německém gynekologovi Ernstu Graefenbergovi, který poprvé připustil existenci takového bodu v roce 1950) se zdá být vyřešeno. A co je vlastně bod G? Je to vysoce citlivé místo v oblasti pochvy, které při stimulaci přináší ženě silný orgasmus. Místo kde se bog G nachází bylo doposud zahaleno tajemstvím, důkazy o jeho existenci byly často subjektivní, těžko prokazatelné a mnohdy protichůdné. Někteří odborníci dokonce dospěli k názoru, že skutečné důkazy o bodu G prostě neexistují. Zcela jiný pohled na věc zastává italský lékař a vědec Emmanuele Jannini z University of L'Aquila. Janini se věnoval hledání bodu G skutečně vědecky a zveřejnil zajímavé závěry svého výzkumu. Bod G skutečně existuje, ale pouze mezi těmi ženami, které mají to štěstí, že ho mají, tvrdí Jannini. Jannini použil ultrazvuk ke skenování klíčové vaginální oblasti mezi devíti ženami, které tvrdily, že zažily vaginální orgasmus, a jedenácti, které uvedly, že takový zážitek neměly. Cílem byla oblast tkáně na přední poševní stěně nacházející se za močovou trubicí. Skenování odhalilo, že tkáň byla v tomto prostoru u první skupiny žen ve srovnání s druhou výrazně tlustší. Jannini, který celý výzkum uvádí v Journal of Sexual Medicine, říká, že důkazy jsou jasné: „Ženy bez jakéhokoli viditelného důkazu bodu G nemohou mít vaginální orgasmus. Je to poprvé kdy je možné jednoduchou, rychlou a nenákladnou metodou určit, zda má žena bod G nebo ne,” domnívá se. Někteří odborníci se ptají, zda to, co Jannini nazývá bod G, je odlišná struktura nebo vnitřní část klitorisu, jejíž velikost je velmi variabilní. Jiní říkají, že je zapotřebí více práce, aby se potvrdilo Janniniho přesvědčení, že bod G chybí u žen, které neprožívají vaginální orgasmus. Bod G by mohl být u všech žen, ale domnívají se, že s různou mírou citlivosti. Ženy, které bod G nemají, by si dle Janiniho neměly zoufat. "Stále mohou mít normální orgasmus prostřednictvím stimulace klitorisu," řekl Jannini. Zdá se, že páni vědci shodu stále nenašli. Nezbývá než pokračovat v řádných postelových výzkumech a hledáních, což je činnost nadmíru příjemná. Našli moji rádcové? Našli?
382
Pandemie Covidu-19 zasáhla velmi významně do života dětí. Dlouhé měsíce bez školní docházky a zejména online výuka stojí za častějšími bolestmi hlavy až u jedné třetiny dětí. U některých z nich došlo ke zhoršení oproti jejich stavu před pandemií, časté bolesti se hlavy se však objevily také u dětí, které do té doby tyto nepříjemné stavy nezaznamenaly.
Uvádí to nová studie...
346
Existuje mnoho studií, které se zaměřují na roli rodičů ve vztahu k tomu jak jejich dcery vnímají svá těla. Často se zaměřují na vztah matka - dcera. Pouze malá část z nich se věnuje roli otců.
Proto se tomuto tématu v rozhodla věnovat pozornost v nedávno provedené studii Ramseyer Winterová ředitelka Center for Body Image Research and Policy ve spolupráci s Jaclyn Siegelovou z Western...
318
Chytré telefony,tablety až po elektronické hry. Počet těchto a dalších podobných zařízení v domácnostech se neustále zvyšuje a děti s nimi tráví stále více času. Některé je začínají používat dokonce dříve, než se naučí mluvit.
Výzkumná studie, která byla prezentována na setkání Pediatric Academic Societies Meeting, zjistila, že takové děti jsou vystaveny vyššímu riziku zpomalení...
205
Výživa hraje zásadní roli v každé fázi života ženy. Výživové potřeby ženy jsou odlišné od potřeb muže, protože jejich tělo prochází různými změnami během menstruace, těhotenství, kojení a menopauzy. Nic z toho si pánové neužívají.
Vyvážená strava je proto nezbytná pro splnění denní doporučené úrovně živin, aby se zabránilo běžným nutričním nedostatkům, které mohou mít...