Hollywoodský chodník slávy
349
Ikonický hollywoodský chodník slávy píše svou historii od února 1960. Jsou zde ty nejvýznamnější osoby ze života showbyznysu z pohledu Hollywoodu.
Na tomto proslulém chodníku slávy může mít svou hvězdu kdokoli, koho schválí společnost Hollywood Historic Trust, která chodník spravuje. Nemusí to být nutně živé postavy. Svou hvězdu zde mají například Mickey Mouse, Shrek, Godzilla, nezapomenutelní Simpsonovi a samozřejmě kačer Donald. A kdo byl první na chodníku slávy? Byla to herečka Joanne Woodwardová, manželka Paula Newmana, která v roce 1957 obdržela Oscara za ženský herecký výkon ve filmu Tři tváře Evy. Zajímavostí je, že herci si za umístění své hvězdy platí. V současnosti je to v rozmezí 25 - 40 tisíc dolarů, dle náročnosti výroby. V ceně je i slavnostní ceremoniál. Jako materiál je použit růžový beton, hvězda a jméno jsou vyvedeny v bronzu. Úsměvná událost se odehrála v roce 1994, při výstavbě nových stanic metra, kdy se několik hvězd ztratilo. Nakonec se našli zasazené v podlaze koupelny nejmenovaného stavebního dělníka. Tajemstvím zůstávají jména hvězd, po kterých se tento milovník slavných procházel. V současnosti se na slavném chodníku nachází více než 2700 hvězd. A jako všechny dobré nápady i tento získal mnoho svých kopií a napodobitelů. Chodníky slávy máme i u nás v Čechách. Kde? Namátkou třeba v Praze, v Brně, ve Zlíně nebo ve Velké Bíteši. No, máme jich docela dost...,na druhou stranu je to zajímavý nápad na výlet. A ušetříte za letenku. Redakce webu tímto navrhuje zařadit na seznam hvězd postavičky Pata a Mata, které tak úžasně, věrně a přesně znázorňují nevyčerpatelnou fantazii a šikovnost českého kutila. Neměl by chybět čert, kterého znají všechny malé děti a který nás provází celým naším životem. A zcela jistě by neměla chybět rodina Homolkova, vzor české rodiny. Hvězdy na hollywoodském chodníku přibývají a budou přibývat. V době psaní tohoto článku bude další hvězdou italský operní pěvec Luciano Pavarotti. Není pochyb, že si svou hvězdu zaslouží.
409
Dobře se vyspat je někdy věda. Doslova. Výzkumem spánku se dnes seriózně zabývají mnozí vědci a přichází se stále novými poznatky. Se zajímavou studií, která by se dala volně přeložit jako „Náš mozek na stráži”, přišli vědci z University of Salzburg.
Tato studie se věnuje tomu jakým způsobem reaguje náš mozek na známé a neznáme zvuky když se pokoušíme usnout a později ve fázi...
287
Ústřední komise pro ochranu zvířat Ministerstva zemědělství (MZe) přijala stanovisko, že lepicí pasti pro hmyz musejí být použité a umístěné pouze tak, aby zabránily náhodnému přilepení se obratlovců, zejména ptáků. V opačném případě jde o porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání a pachateli hrozí pokuta.
V České republice se prodávají a užívají nejrůznější typy...
210
Proč vlasy někomu vypadávají více než je běžné a jinému vůbec? Vypadávání vlasů je velmi nepříjemný estetický problém. O vlasy přicházejí muži i ženy. Zaměřili jsme se na nejčastější viníky a důvody, proč tomu tak je.
Někdy stojí za vypadáváním a řídnutím vlasů nemoc, v jiných případech může být na vině genetika, špatná výživa a v neposlední řadě je příčinou...
183
Paul Alexander, Texasan, který kvůli dětské obrně strávil více než sedm desetiletí upoutaný na železné plíce, zemřel 11. března 2024, ve věku 78 let. Jeho pozoruhodný příběh není jen příběhem o přežití, ale také o odolnosti, odhodlání a neústupnosti ducha, který odmítl být definován omezeními.
V roce 1952, v pouhých šesti letech, se Alexandrův život drasticky změnil, když onemocněl...