Výlov Lochnessek ve Skotsku
212
Poslední srpnový víkend patřil ve Skotsku všem lovcům senzací z celého světa. Nešlo o nic menšího než o největší lov (hon) na Lochnessku v historii. Události se zúčastnili stovky dobrovolníků a zvědavců. Výbavu měli opravdu skvostnou. Nechyběly například termální drony. K detekci akustických signálů pod vodou byl použit hydrofon.
Jezero Lochness křižovaly lodě, na březích pobíhali dobrovolníci, zkrátka myš by neproklouzla. Je proto zajímavé, že rozměrově odlišná Lochnesska ano. No, je to holka šikovná a chytrá. Nebo je to kluk? Kdo ví, možná je tam celá rodinka. Dobře schovaná před zraky všech.
Je vůbec možné být tak dlouho nezpozorován? Ano, je. Lochnessky totiž žijí v jeskyních, do kterých je vstup pouze ze dna jezera. Samotný vchod je velmi dobře maskovaný. V jeskyních mají pokročilou sledovací techniku na úrovni, které lidstvo zatím nedosáhlo. Na hladinu vyplouvají jen když je to bezpečné. Jednou jim to nevyšlo.
A co u nás? Jak je to s našimi nadpřirozenými bytostmi? Již jen malá hrstka věci neznalých jedinců si dnes dovolí zpochybňovat existenci Čerta a Káčy. Mnozí se s nimi setkali osobně, ať již s jedním nebo s druhým. Bílá paní chodí pravidelně na návštěvy k vodníkům a jezinky jsou na každém rohu. Jenom toho Smolíčka už dlouho nikdo neviděl.
Fotka od Oberholster Venita z Pixabay
Fotka od OpenClipart-Vectors z Pixabay
58
Kvalita spánku obvykle klesá s věkem. Nespavostí podle studie trpí až pětina starších lidí. Špatná kvalita spánku souvisí s řadou závažných zdravotních problémů a kognitivních poruch. Bylo provedeno více studií, zaměřených na nespavost u starších lidí a bylo zjištěno, že pravidelný pohyb a cvičení může pomoci s příznaky nespavosti. Souhrnné výsledky byly zveřejněny v časopise...