Singles
379
Není to tak dávno, kdy být „single” bylo považováno za tabu. Spíše než s pochopením a tolerancí bylo na tyto lidi nahlíženo s větším či menším opovržením. Svět se však mění a lidé s ním. S množstvím lidí, kteří žijí jako tzv. singles se mění i společenské názory na tuto část společnosti.
Důvodů proč lidé zůstávají single je více. Jsou dvě základní skupiny singles lidí. Někteří se tak rozhodnou zcela dobrovolně, upřednostní kariéru, profesní růst, podnikání. Dnešní doba nabízí v tomto směru velké možnosti. Tito singles svůj rodinný život často pouze odkládají na později. Do vztahu již vstupují s jistou představou o partnerovi a o tom jak by měl jejich vztah vypadat. Jsou obvykle zajištění a mají dobrou šanci vytvořit si hezký vztah s podobně smýšlejícím protějškem. Druhou skupinou singles jsou samozřejmě ti, kteří si takový život nevybrali dobrovolně. Jsou to lidé spíše nešťastní, pocházejí velmi často z rozvrácených nebo jinak nefunkčních rodin. Do života vstupují s více či méně pokřiveným pohledem na svět a trvá velmi dlouho něž si tento nešťastný vzorec chování uvědomí - pokud vůbec někdy. Tito lidé často zůstávají pod devastujícím vlivem svých původních vzorců vnímání partnerského života. Přestože velice touží vytvořit si hezký vztah, nejsou toho mnohdy schopni dosáhnout. Bohužel se tak dále utvrzují v jejich původních sebe-devastujících vzorcích chování a vidění světa. Není naneštěstí výjimkou, že tito nedobrovolní singles zůstávají v kontaktu se členy původní devastující rodiny. Ti si nad nimi často „myjí ruce” a naprosto bezohledně a vědomě jim nadále ničí život. Jak z toho ven? Ta cesta je velmi, velmi těžká. V první řadě si takový člověk musí přiznat a uvědomit si, že jeho vzorce chování jsou ve velké míře naučené a pokřivené, zkrátka, že chyba je v něm. Je to ale chyba za kterou nemůže a lze ji napravit. Je k tomu potřeba vůle a hodně práce. Tito lidé by si měli uvědomit, že žijí pouze jednou a je to výhradně jejich život. Nepatří nikomu jinému. Opustit devastující prostředí je proto základním kamenem na této cestě, přestože v začátcích může vést k úplnému osamění. A co je na jejím konci? Možná, ale opravdu jen možná, je na konci hezký a vřelý vztah. Mnoho lidí se během života ocitne v „single etapě”, ať už dobrovolně nebo ne. Někdy je fajn si trochu „odfrknout”, nabrat síly a jít životem dál. A nevšímat si hloupých poznámek a řečí, které vždy šíří lidé, jež jsou nespokojení se svými vlastními životy.
364
Když něco nevíš tak se zeptej. Alespoň tak nás to učili ve škole. Někdy však platí „mlčeti zlato”. Internetové poradny jsou plné zvláštních dotazů lidí, kteří, vedeni silným pudem poznání a zvídavosti, pokládají své zvědavé dotazy. Síťové hotovky nabízejí odpovědi na některé z nich.
147
Pravidelný sport má výrazný pozitivní dopad na duševní zdraví. Nedávno provedená studie se zaměřila na běh a dospěla k závěru, že pravidelné běhání má na jedince trpící úzkostmi a depresemi podobně příznivý vliv jako antidepresiva, ovšem bez jejich vedlejších účinků.
Studie byla prezentovaná na kongresu European College of Neuropsychopharmacology (ECNP) v Barceloně v říjnu...
89
Alzheimerova choroba je progresivní neurodegenerativní porucha charakterizovaná postupným poklesem paměti a problémů s chováním.Je to nejběžnější forma demence, tj. onemocnění charakterizované ztrátou paměti a potížemi s myšlením, řešením problémů a jazykem. V České republice trpí touto chorobou odhadem 150 tisíc lidí a předpokládá se, že do roku 2050 se toto číslo téměř...
282
Síťové hotovky rozvíjí a rozšiřují obzory svým čtenářům. Jako vždy přinášíme mnohé cenné rady a poznání z oblasti lásky, nezapomínáme na motoristy a něco malého přinášíme ze světa drsňáků. Dobrou chuť.